Ceny rabatowe "1,8%" (gotówka, przelew, raty, leasing) | Ceny bez rabatu (pł. kartą w sklepie lub przez Internet) |
VoIP / Routery
DrayTek Vigor 2700V
| ||||||||
|
Produkt nie jest już w sprzedaży
Bramka VoIP |
|||||||
Wybierz Vigor 2700V! Prosty w obsłudze konfigurator WWW, modem ADSL2/2+, niezawodne urządzenie, pewny firewall.
Do każdego pudełka dołączona jest instrukcja podłączenia urządzenia.Zaawansowany router ADSL pracujący w nowym standardzie ADSL2/2+, kompatybilny z dotychczasowym standardem ADSL (np. Neostrada, Net24, Dialnet).
Zintegrowana brama VoIP obsługuje dwa jednoczesne połączenia głosowe przez Internet i sześć kont SIP u różnych dostawców VoIP. Połączenia mogą być wykonywane z dwóch aparatów telefonicznych podłączonych bezpośrednio do routera, lub też z wszystkich aparatów współpracujących z centralką PABX podłączoną do routera. Bogate funkcje telefoniczne porównywalne z ISDN oraz możliwość realizacji połączeń VoIP bezpośrednio między lokalizacjami z pominięciem operatora VoIP, decyduje o wysokiej użyteczności routera w projektach VoIP realizowanych w skali wielooddziałowej firmy czy instytucji. Głos może być przesyłany także przez szyfrowane tunele VPN (bezpieczna integracja wielu central PABX i domowych telefonów pracowników przez Internet). Dodatkowy port Line typu FXO zapewnia funkcję backup możliwość nawiązania połączenia za pomocą linii PSTN w przypadku problemów z realizacją połączeń VoIP. Funkcja Digit Map pozwala na mapowanie i obróbkę numerów wybieranych z klawiatury telefonu, a także przydzielanie dla nich najtańszego interfejsu wychodzącego (1 z 6-u operatorów SIP, albo PSTN).
Vigor 2700V posiada wbudowany 4-portowy switch 10/100 Mbit/s z funkcją VLAN (separacja portów). Znakomitym dopełnieniem jest możliwość zarządzania strukturą ruchu na poziomie IP - przez zastosowanie techniki IP QoS osiągnięto rezerwowanie pasma dla wybranych adresów IP i rodzajów usług.
Vigor 2700V to także serwer VPN dla zdalnego dostępu pojedynczych stacji oraz łączenia sieci LAN przez Internet (do 2 jednoczesnych tuneli). Bogata implementacja VPN oferuje protokoły IPSec, PPTP i L2TP oraz pozwala na łączenie wielu podsieci przez ten sam tunel, również z translacją NAT i filtrowaniem pakietów, a nawet rezerwacją pasma dla tunelu za pomocą QoS. Implementacja protokołu IPSec to nie tylko proste uwierzytelnianie IKE/Preshared Key, ale także podpis cyfrowy RSA i certyfikaty X.509, natomiast w ramach PPTP router oferuje uwierzytelnianie PAP/CHAP/MS-CHAPv1/2 i szyfrowanie MPPE40/128.
Dodatkowymi, niezwykle ciekawymi funkcjami są: Bandwidth Management oraz Limit Session. Bandwidth Manager jest narzędziem pozwalającym kreować maksymalny limit transferowanych danych w kilobitach (download, upload) dla każdego użytkownika podpiętego do routera. Możemy zdefiniować 10 zakresów IP/adresów IP i dla każdego z nich przypisać maksymalną prędkość pobierania (Rx) i wysyłania danych (Tx). Jest to rozwinięcie i udoskonalenie popularnej we wcześniejszych modelach funkcji zwanej Rate Control, która pozwalała wykonać 4 takie wpisy (po jednym dla każdego z portów). Jest to ukrócenie ekspansji łącza przez użytkowników notorycznie ściągających olbrzymie ilości danych z Internetu. Kolejna rewelacja to Limit Session, czyli narzędzie pozwalające definiować ile maksymalnie każdy użytkownik może nawiązać sesji NAT. A więc można ukrócić zapychanie łącza programami P2P, które potrafią nawiązywać jednocześnie do kilkuset sesji.
Na uwagę zasługuje rozbudowany firewall z atrakcyjnymi narzędziami typu blokowanie ruchu P2P czy filtrowanie treści stron WWW, co w połączeniu z zarządzaniem pasmem pozwala utrzymać dyscyplinę i efektywność pracy w firmie/biurze.
Do powyższych funkcji komunikacyjnych dochodzi cały wachlarz funkcji dodatkowych:
* NAT/Multi-NAT+Virtual Servers (NAPT) - otwieranie/przekierowywanie wielu portów dla ruchu przychodzącego z zewnątrz, dokonywane niezależnie dla różnych adresów publicznych WAN * dynamiczne filtrowanie pakietów (Stateful Inspection) oraz rozbudowana ochrona przed atakami DoS/DDoS * złożone filtrowanie adresów URL i zawartości stron WWW o danej porze dnia * specjalny mechanizm blokowania ruchu P2P/IM o wybranej porze dnia * strefa DMZ - otwarcie dostępu dla wszelkiego ruchu na poziomie IP * rozbudowana obsługa dynamicznego DNS (3 nazwy hosta i 6 różnych dostawców usługi DDNS) * serwer DHCP i DNS Proxy/Caching * synchronizacja czasu przez Internet (klient NTP) * standard UPnP (kontrola stanu połączenia WAN, automatyczne otwieranie portów na żądanie aplikacji) * reguły czasowe dla wybranych funkcji (dostęp do Internetu, mechanizmy firewall …).
Na przyjazne zarządzanie i obsługę wpływ mają:
* bezpieczna zdalna konfiguracja i aktualizacja oprogramowania (obsługa SSL, lista dostępu wg IP, możliwość administrowania przez VPN) * przyjazny interfejs WUI (konfigurator WWW)
* darmowy klient VPN pod Windows (ułatwia konfigurację połączeń IPSec/PPTP/L2TP do routera Vigor) * serwer SysLog pod Windows - bieżące raportowanie informacji typu log (także na odległość i przez VPN) * graficzna analiza sytuacji w łączu ADSL (tłumienie linii, SNR, widmo sygnału) * rozbudowane funkcje diagnostyczne (logi firewall, alarmy mailowe, tabela routingu, bufor ARP, dzierżawy DHCP, aktywne sesje NAT, połączenia VPN itd.) * pakiet narzędziowy Router Tools na CD (aktualizacja firmware, monitor SysLog dla Windows i inne) lub dostępny do pobrania z naszej strony. |
Pomimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że wszystkie zamieszczone dane techniczne nie zawierają błędów, które nie mogą być jednak podstawą do ewentualnych roszczeń. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed podjęciem decyzji o zakupie prosimy o kontakt z handlowcem.
Zgłoś błąd w opisie produktu | Wyślij zapytanie na temat produktu