Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Strona główna      O firmie      Kontakt      Płatności      Regulamin
Login      Hasło  
Ceny rabatowe "1,8%" (gotówka, przelew, raty, leasing)     Ceny bez rabatu (pł. kartą w sklepie lub przez Internet)

Wersja do drukuWersja do druku

Procesory / INTEL Core2 Duo (Socket 775, Dual Core, 64bit)

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz BOX (LGA775, 64bit)


Procesor na złączu Socket T (LGA775). Dwa rdzenie. Taktowanie: 266 MHz x 7 (FSB 1066 MHz), pamięć cache L2: 2 MB, technologia Allendale (0.065). Zabezpieczenie antywirusowe. Obsługa intrukcji 64-bitowych. Wersja BOX z wentylatorem. W komplecie oryginalny wentylator dołączony przez producenta.

Kliknij, aby powiększyć


Produkt nie jest już w sprzedaży

Kod produktu: cpuDu186 E6300 BOX
Producent: Intel
Gwarancja: 36 mies.Nowoczesna architektura
Niskie wydzielanie ciepła
Wspólna pamięć cache L2


Core 2 Duo to kolejna, ósma już generacja procesorów Intel. Zrezygnowano w niej nie tylko z architektury NetBurst zastosowanej w Pentium 4, ale również z samej nazwy, która była obecna na rynku od 13 lat. W Core2 Duo mniejszy nacisk położono na taktowanie zegara a skoncentrowano się na poprawie wydajności, zmniejszeniu zużycia energii oraz stopnia nagrzewania się procesora.


Sama koncepcja budowy Core2 Duo wywodzi się z modeli zastosowanych w komputerach przenośnych, które z kolei swoją genezę biorą z procesora Pentium III. Niezbyt udana architektura NetBurst zastosowana w Pentium 4 i Pentium D osłabiła renomę Intela, który nową generacją procesorów ma szansę odzyskać utraconą pozycję.

Core2 Duo jak już sama nazwa wskazuje posiada dwa rdzenie, które stają się standardem. Procesor zapewnia obsługę aplikacji 32 i 64-bitowych. W nowych modelach zastosowano inną metodę dostępu do pamięci cache L2. Oba rdzenie mają do niej pełny dostęp a poziom jej wykorzystania zależy od stopnia obciążenia poszczególnych rdzeni.


W nowej architekturze, którą Intel ochrzcił NGA (Next Generation Micro-Architecture) zastosowano krótszy potok wykonawczy, na który składa się zaledwie 14 etapów a nie aż 31, jak w przypadku Pentium 4. Ponadto wdrożono układ niekolejkowych pobrań z pamięci, dzięki czemu dane szybciej trafiają do potoku wykonawczego.

Wszystkie te cechy pozwoliły na obniżenie taktowania zegara, które dodatkowo powoduje zmniejszenie zużycia energii oraz poziomu nagrzewania się procesora. Testy dostępne w Internecie wykazują, że tak samo taktowany Core2 Duo jest szybszy od podobnych rozwiązań AMD, a znacznie wyżej taktowane, poprzednie generacje procesorów Intel są wręcz "masakrowane".

Pomimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że wszystkie zamieszczone dane techniczne nie zawierają błędów, które nie mogą być jednak podstawą do ewentualnych roszczeń. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed podjęciem decyzji o zakupie prosimy o kontakt z handlowcem.


Zgłoś błąd w opisie produktu | Wyślij zapytanie na temat produktu