Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Strona główna      O firmie      Kontakt      Płatności      Regulamin
Login      Hasło  
Ceny rabatowe "1,8%" (gotówka, przelew, raty, leasing)     Ceny bez rabatu (pł. kartą w sklepie lub przez Internet)

Wersja do drukuWersja do druku

Procesory / INTEL Pentium D (Socket 775, Dual Core)

Intel Pentium D 820 2.80 Smithfield BOX (LGA775, 64bit)


Procesor na złączu Socket T (LGA775). Dwa rdzenie. Taktowanie: 200 MHz x 14 (FSB 800 MHz), pamięć cache L2: 2 MB, technologia Smithfield (0.09). Zabezpieczenie antywirusowe. Obsługa intrukcji 64-bitowych. Wersja BOX z wentylatorem. W komplecie oryginalny wentylator dołączony przez producenta.

Kliknij, aby powiększyć


Produkt nie jest już w sprzedaży

Kod produktu: cpuPD28 820 Smithfie BOX
Producent: Intel
Gwarancja: 36 mies.




Pentium D to pierwszy procesor firmy Intel składający się z dwóch rdzeni przeznaczony dla komputerów domowych. Dwa rdzenie to prawdziwa rewolucja w obszarze wydajności procesorów choć oparta na bardzo prostym pomyśle. Skoro coraz trudniej przychodzi podnoszenie taktowania procesorów, bardziej opłaca się dodać do nich drugi (taki sam) rdzeń zyskując niejako dwa procesory w jednym.


W hierarchii wydajności Pentium D stoi poniżej wersji EE od której różni się brakiem wsparcia dla technologii Hyper Threading. Generalnie Pentium D to dwa rdzenie Prescott postawione obok siebie połączone specjalnym arbitrem, który odpowiada za komunikację z szyną FSB.

Układ z dwoma rdzeniami jednak nie każdemu przyniesie wzrost wydajności. Jeżeli skupiamy się wyłącznie na wykonywaniu jednego zadania, np. graniu, to większą wydajność osiągniemy z wyżej taktowanym procesorem jednordzeniowym. Wynika to z faktu, że w czasie korzystania z jednego programu drugi rdzeń pozostaje w praktyce bezczynny. Sytuacja zmieni się gdy upowszechnią się aplikacje potrafiące korzystać z obu rdzeni. Wtedy wydajność wzrośnie znacząco.


Gdy jednak korzystamy równocześnie z wielu aplikacji to układ dwurdzeniowy przyniesie duży wzrost wydajności. I tak np. podczas jednoczesnego grania w wymagającą grę i kodowania filmu do formatu Divx uzyskamy znacznie większy fps w grze oraz znacznie skrócimy czas kompresji filmu niż gdybyśmy korzystali ze zwykłego procesora jednordzeniowego.

Podsumowując procesor dwurdzeniowy w sposób znakomity poprawia komfort pracy z wieloma aplikacjami, a także znacząco zwiększa szybkość działania pojedynczego programu przystosowanego do rozdzielania zadania na dwa rdzenie.





Pomimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że wszystkie zamieszczone dane techniczne nie zawierają błędów, które nie mogą być jednak podstawą do ewentualnych roszczeń. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed podjęciem decyzji o zakupie prosimy o kontakt z handlowcem.


Zgłoś błąd w opisie produktu | Wyślij zapytanie na temat produktu